pl

 • Sty 21 '14
  Opis cylindra miarowego z tyczką podtrzymującą w 2 odmianach
  Pierwsza odmiana, jako wzór użytkowy, mniej przyjazny dla środowiska, bo z większą ilością tworzywa i mniej uniwersalny, bo wymagający innych uchwytów, do innych średnic cylindrów miarowych 2000 ml.
  Całość składa się z ogólnodostępnych w handlu elementów, z typowych plastikowych, dwóch par uchwytów do rur umocowanych śrubkami na stałe do górnej i dolnej części cylindra i plastikowego, przesuwnego w tych uchwytach, wspornika rurowego, o średnicy ¾”. Uchwyty dobrane, inne do cylindrów miarowych niskich, a inne do cylindrów miarowych wysokich. Do górnego uchwytu podwieszone jest na gumce metalowe urządzenie samohamujące z wkładką gumową i dużą podkładką metalową kwadratową.

  Druga odmiana, jako wzór przemysłowy, bardziej przyjazny dla środowiska, bo z mniejszą ilością tworzywa i bardziej uniwersalny, bo pasujący do różnych średnic o tej samej pojemności cylindrów miarowych 2000 ml, tzw. cylindrów miarowych niskich lub cylindrów miarowych wysokich.
  Cylinder miarowy z tyczką podtrzymującą, to wytwór, wcześniej nieujawniony i nieposiadający poprzednika. Jest to produkt, który stanowi konkretne urzeczywistnienie uogólnionego rozwiązania technicznego. Tylko obejmowany całościowo, spełnia cechy pod względem nowości, oryginalności i uwarunkowań względami technicznymi. Jest to wytwór złożony z części składowych, będących przedmiotami samodzielnego obrotu. Całość służy do podstawienia menzury pod rozpylacz belki polowej opryskiwacza polowego, dla pomiaru wypływu cieczy.
  Tyczka podtrzymująca menzurę, w przybliżonym pionie i na optymalnej wysokości, jest umocowana przesuwnie, z urządzeniem samoblokującym się, pod własnym ciężarem, przed opadnięciem i z możliwością ręcznego odblokowania, dla obniżenia i odstawienia całego segmentu.
  Cylinder miarowy jest to menzura o objętości 2000 ml z podziałką, co 20 ml, z liniami pomocniczymi w postaci naklejonych dwóch okręgów, z fili samoprzylepnej, koloru niebieskiego, oznaczających granicę, dopuszczalnego odchylenia mierzonej cieczy.
  Tyczka to rurka plastykowa do wody, koloru białego, typowa z akcesoriów hydraulicznych, zaślepiona z jednej strony zaślepką zewnętrzną, z drugiej strony zaślepką wewnętrzną. Zaślepki to plastikowe kaptury do nóżek rurowych, koloru białego, typowe z akcesoriów meblowych.
  Tyczka jest umieszczona przesuwnie w dwóch plastikowych obejmach do rur, koloru białego, typowych z akcesoriów hydraulicznych. Te obejmy do rur pośrednio, na stałe, są umocowane do menzury. Jedna w górnej części menzury, druga w dolnej części menzury.
  Obejma do rur jest bezpośrednio połączona na stałe śrubką i nakrętką do małego, cienkiego plastikowego profilu ceownika koloru białego. Ten z kolei jest umocowany na stałe do menzury za pomocą opaski zaciskowej, potocznie zwanej trykotką, koloru białego, typową z akcesoriów elektrycznych (do podwiązywania kabli). Opaska ta dodatkowo jest umocowana śrubką i nakrętką do wyżej opisanego ceownika.
  Urządzenie samoblokujące się przed opadnięciem menzury i pod ciężarem tej menzury, to metalowa obejma do rur koloru metalicznego z wkładką gumową koloru czarnego, całość typowa z akcesoriów hydraulicznych. Do obejmy tej umocowana jest śruba i nakrętką, pomiędzy którymi znajduje się oring i z luzem ceownik. Całość jest podwieszone naciągiem sprężystym do górnej plastikowej obejmy. W ten sposób metalowa obejma na tyczce jest ukosowana pod ciężarem menzury, w kierunku przeciwnym do naciągu sprężystego i tym samym jest blokowany jej przesuw. Naciąg sprężysty to typowa gumka w oplocie tekstylnym z akcesoriów drogeryjnych. Ręczne nieznaczne odciągnięcie, obejmy metalowej od obejmy plastykowej, powoduje odblokowanie urządzenia samoblokującego się i tym samym możliwość obniżenia cylindra i jego odstawienia.
  Musisz zalogować się aby komentować